Новий суперкомп’ютер Tesla дозволить робомобілям позбутися радарів та лідарів
Компанія Tesla поділилася інформацією про новий обчислювальний кластер, який використовується для створення складних алгоритмів штучного інтелекту (ШІ), пов’язаних з функціонуванням системи автопілотування. Про суперкомп’ютер в ході конференції з комп’ютерного зору та розпізнавання образів CVPR 2021 розповів Андрій Карпаті (Andrej Karpathy), керівник ШІ-підрозділу Tesla.
Описана система об’єднує 720 вузлів, кожен з яких містить вісім прискорювачів NVIDIA A100 з тензорними ядрами та 80 Гбайт пам’яті. В цілому залучено 5760 прискорювачів на графічних процесорах.
Теоретична пікова швидкодія суперкомп’ютера досягає 1,8 Ефлопс. З таким результатом система могла б зайняти п’яте місце в рейтингу найпотужніших обчислювальних комплексів світу Тор500.
Ще одна складова платформи — високопродуктивне сховище на основі твердотілових накопичувачів NVMe сумарною місткістю 10 Пбайт. Воно забезпечує пропускну здатність на рівні 1,6 Тбайт/с.
Потрібно відзначити, що прискорювачі NVIDIA A100 забезпечують найвищу швидкодію при обробці алгоритмів ШІ та глибокого навчання. Компанія Tesla використовує систему для тренування автопілота нового покоління, який зможе задовольнятися лише оптичними камерами високої чіткості. Іншими словами, такому автопілоту не будуть потрібні радари та лідари — він зможе приймати рішення та контролювати обставини на основі відеоряду, одержуваного від восьми датчиків зображень, розташованих по периметру машини.
Додамо, що до кінця поточного року Tesla має намір запустити новий суперкомп’ютер екзафлопсного класу, який створюється за проєктом Dojo. Він буде застосовуватися для подальших досліджень в галузі ШІ.