Новий робот зі штучним інтелектом встановлює рекорди в хімічному синтезі

Група хіміків з Амстердамського університету розробила автономного робота для хімічного синтезу під назвою RoboChem, який здатний перевершити хіміків-людей за швидкістю, точністю і винахідливістю. Робот оснащений блоком машинного навчання на основі штучного інтелекту, який дає йому змогу оптимізувати умови реакції, визначати нові молекули та навіть відтворювати раніше опубліковані дослідження.

У RoboChem використовується «проточна хімія» — новий підхід, який замінює традиційні мензурки, колби та інші хімічні інструменти системою маленьких гнучких трубок. Робот ретельно змішує вихідні речовини та направляє їх системою трубок у реактор. Потім потужні світлодіоди запускають процес молекулярного перетворення, активуючи фотокаталізатор, що входить до складу реакційної суміші. Отримані молекули ідентифікуються за допомогою автоматичного ЯМР-спектрометра і передаються в систему штучного інтелекту для подальшого аналізу.

Дослідники виявили, що RoboChem приблизно у 80% випадків дає змогу отримати вищі виходи, ніж традиційні методи. Він також може визначати реакції, які потребують мінімального освітлення, що не змогли б передбачити хіміки-люди. Крім того, RoboChem генерує повний і всеосяжний набір даних, що включає як позитивні, так і негативні результати, що дає змогу отримати цінні відомості для майбутньої хімії, заснованої на штучному інтелекті.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше