Нирка свині вже понад місяць функціонує тілі людини — це рекорд
Хірурги трансплантували нирку свині людині з мертвим мозком, і вона вже пропрацювала понад місяць. Така процедура є критично важливим етапом перед випробуваннями на живих пацієнтах.
Експеримент ще не завершено, дослідники збираються й далі спостерігати за роботою нирок, передає Associated Press. Проте результат є рекордним — це найдовший період функціонування нирки свині в тілі людини.
Поки цей орган працює як людський.
— доктор Роберт Монтгомері, директор Інституту трансплантації Нью-Йоркського університету.
Операція з трансплантації відбулася 14 липня. Її виконав доктор Монтгомері, нирку генномодифікованої свині пересадили Морісу Міллеру, який заповів своє тіло науці перед тим, як раптово помер у віці 57 років від раку мозку. Тепер його ім’я назавжди залишиться в медичних підручниках.
Раніше подібні експерименти зазнавали невдачі через те, що імунна система людини атакувала чужорідну тканину. Саме тому використовують генномодифікованих свиней, їхні органи краще відповідають людським. Минулого року, за спеціальним дозволом хірурги Університету Мериленду пересадили генно-відредаговане серце свині чоловікові, у якого не було інших варіантів. Це продовжило його життя на 2 місяці, після чого він помер, з причин, які ще не повністю досліджені.
Понад 100 000 пацієнтів знаходяться в списку трансплантації США, і тисячі помирають щороку, чекаючи. Тваринна трансплантація, або ксенотрансплантація має два питання. Перше стосується морального аспекту, який різко перестає таким бути для людей, що обирають між життям та смертю.
Інший, і ще поки не вирішений — реакція органів свині на імунну атаку організму людини. На її формування потрібно близько місяця. Тому актуальний рекорд є настільки важливим.