Окупанти почали навішувати на Shahed-136 блоки DGPS, щоб бити точніше

Окупанти почали навішувати на дрони Shahed-136 блоки диференціальної глобальної системи позиціонування (DGPS). Це стратегічно важлива дія, яка може значно підвищити ефективність операцій.

DGPS є передовою технологією навігації, що використовує мережу базових станцій для передачі поправок до сигналів GPS. Це дає змогу підвищити точність визначення місця розташування до 1-2 метрів. Переваги DGPS включають підвищену точність і зниження впливу перешкод, але існують і недоліки на кшталт складності розгортання і вразливості мережі для атак.

Встановлення блоків DGPS на Shahed-136 має кілька потенційних цілей, включно з підвищенням точності ударів, збільшенням дальності дії та підвищенням живучості. Однак мотиви рф щодо поєднання DGPS з модемом і камерою на дронах залишаються загадкою. Можливі варіанти – резервна система навігації та/або єдиний контур управління для реального часу коригування курсу і наведення на ціль.

Місією блоку ADC-PLS-002, імовірно, є збір даних про швидкість та інші параметри польоту безпілотника, що може значно підвищити його ефективність і тактичні можливості.

Застосування DGPS на БПЛА Shahed-136 може зробити їх більш небезпечними й вимагає адаптації українських сил ППО до нових загроз. Можливі наслідки можуть включати збільшення кількості жертв і руйнувань, розширення зони бойових дій і ескалацію конфлікту.

Джерело prostomob defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше