Окупаційна влада Придністров’я попросила рф збільшити там кількість військових

“Придністровська молдавська республіка” попросила збільшити кількість російських військових на її території. Стверджується, що це потрібно для захисту регіону
Про це заявив глава представництва невизнаної республіки Леонід Манаков, передає російський РБК.

За словами Манакова, у 1995 році росія знизила чисельність військового контингенту з шести до двох мотострілкових батальйонів, або 450 осіб.

“При цьому їхня штатна чисельність, встановлена документами комісії, дорівнює 3100 осіб”, – сказав він.

Манаков зазначив, що збільшення кількості російських військових, або як називає їх окупаційна адміністрація – “миротворців”, виправдане у разі зростання ризиків безпеки, зокрема провокацій і терористичної небезпеки.

За словами представника “влади” псевдореспубліки, цей контингент – основний фактор безпеки на Дністрі та головна перешкода для “гарячих голів” у Кишиневі, і поки місія триває, Молдова “скута в будь-яких військових планах і приготуванях проти Придністров’я”.

На цю інформацію відреагував речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

“Ставлю одне логічне запитання, на яке у орків відповіді бути не може. Яким чином вони хочуть туди (у Придністров’я, – ред.) летіти/добиратися? Хто їх запустить у наш повітряний простір або повітряний простір Молдови?” – сказав він.

“Пускають бульби. Смішать увесь світ. Звичайно, наші Сили оборони – на своїх позиціях. Усе знають, усе бачать, усе розуміють”, – додав Братчук.

Пізніше було опубліковано заяву молдавського Бюро реінтеграції.

“Насамперед необхідно прояснити питання про статус так званого представництва, від імені якого виступає пан Манаков. Уже понад чотири роки на Кишинів чекає таких роз’яснень. По-друге, про механізм миротворчих сил можуть говорити сторони, які підписали Угоду від 21 липня 1992 року, а не люди, які не мають до неї жодного відношення”, – цитує Newsmaker заяву Бюро.

Варто зазначити, що угоду про мирне врегулювання конфлікту у Придністровському районі Молдови було підписано між президентом Молдови Мірчею Снєгуром і тодішнім президентом рф Ельциним.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше