ООН: До 2040 року всі льодовики Африки зникнуть
Льодовики в гірських масивах Кіліманджаро, Кенія та Рувензори можуть повністю зникнути до 2040-х років через те, що потепління на Чорному континенті відбувається значно швидше, ніж в середньому на Землі, сказано в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
«Зараз тільки три гори в Африці покриті льодовиками. Це масив гір Кенія (Кенія), Рувензори (Уганда) та Кіліманджаро (Танзанія). Хоча ці льодовики занадто малі, щоб слугувати великими резервуарами води, вони мають значне туристичне й наукове значення», – сказано в тексті документа.
За словами фахівців, нинішні темпи відступу гірських льодовиків є вищими, ніж в середньому на планеті. У разі, якщо це буде продовжуватися, то до 2040-го станеться повна дегляціація, попередили вчені. За прогнозами, першою льоду повинна позбутися гора Кенія, це трапиться на 10 років раніше, ніж у випадку з Рувензором та Кіліманджаро.
Вчені вважають, що потепління в Африці йде швидше, ніж в середньому на Землі. Темпи зростання рівня Індійського та Атлантичного океанів біля африканського узбережжя перевищують середньосвітові показники. Минулого року фахівці спостерігали більш рясні, ніж зазвичай, опади в декількох областях, в тому рахунку й в зоні Сахеля, Східно-Африканської рифтової долини й на північному сході континенту. Повені пережили Судан, Південний Судан, Ефіопія, Чад й деякі інші держави. А посуха, яка стояла на Мадагаскарі, породила гуманітарну кризу.
Кліматологи вважають, що вже через десять років 118 мільйонів африканців, які живуть менш ніж на 1,9 долара в день, зіткнуться з повенями, посухами та спекою.
«Швидке зменшення льодовиків, які залишились на сході Африки, сигналізує про загрозу неминучих і незворотних змін в системі Землі», – підкреслив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.