OpenAI знову здивувала: реакція українців на запуск нового ШІ інструмента Sora

Компанія OpenAI запустила нову модель генерації відео – Sora. З її допомогою користувачі можуть швидко створити відео, використовуючи лише текстові підказки.

На новинку вже відреагували українські користувачі, зокрема креативники. Розповідаємо, що відомо про нову нейронку OpenAI і що про це думають у мережі.

Переваги й недоліки Sora

На сайті компанії зазначається, що Sora може створювати відео тривалістю до хвилини, зберігаючи візуальну якість і дотримуючись підказок користувача.

Також модель здатна створювати складні сцени з декількома персонажами, динамічною поведінкою та детальним пропрацюванням об’єктів та фону. А ще може розуміти, як об’єкти поводяться у фізичному світі.

OpenAI запевняє, що Sora також може створювати різні кадри в одному відео, водночас зберігаючи один стиль ролика.

Щодо недоліків. У моделі можуть виникнути проблеми з точним моделюванням фізики складної сцени та з причино-наслідковими звʼязками. Наприклад, людина на відео може відкусити печиво, але після цього на ньому не залишиться сліду від укусу.

Sora також може плутати просторові деталі підказки, до прикладу, ліворуч і праворуч.

Хто може скористатися Sora

Наразі модель генерації відео доступна обмеженому колу користувачів, зокрема через побоювання щодо безпеки. Тож доступ мають лише команди, які тестують розробку. Також інструментом зможуть скористатися художники, дизайнери та режисери, які нададуть відгуки для покращення роботи моделі.

Та все ж частина користувачів змогла проекспериментувати з розробкою. Так, гендиректор компанії Сем Альтман обрав підказки в реплаях X (Twitter) та згенерував за ними відео.

До прикладу, так виглядає запит «Напівкачка-напівдракон летить крізь чудовий захід сонця з хом’яком у пригодницькому спорядженні на спині»:

Як відреагували в мережі на новинку OpenAI

PR в ІТ-компанії Master of Code Global Олексій Мінаков написав, що цією розробкою OpenAI продовжує задавати високу планку та бути лідером в ШІ-перегонах. На його думку, інструмент трансформує багато індустрій і професій, насамперед креативні, а Голлівуд може знову збиратися на страйк.

​​PR Manager Roosh Кирило Чеботаров написав, що релізом Sora OpenAI знову показала, хто головний на ШІ-сцені. Він зазначив, що раніше інструменти для генерації відео працювали погано й видавали неякісні ролики, тоді як з цим продуктом усе інакше.

Медійник Максим Саванецький написав, що багато професій уже не будуть такими, до яких усі звикли.

«Питання зникнення низки професій та революція у багатьох індустріях, які працюють з візуальними образами – це вже не питання 5-7 років, як вважалось ще рік тому. А, ймовірно, 2-3 років», – вважає Максим.

Користувачка X (Twitter) @Missis_Babak написала, що з появою Sora з часом зникнуть дрібні замовлення в продакшені. «Хоча, з іншого боку, продакшени можуть уже вчитись писати успішні промпти і тоді просто новий сервіс продавати», – написала вона.

А користувач @shadealix підмітив, що зʼявиться ще більше відео для TikTok чи Reels в Instagram. «Тепер смішні котики будуть віртуальними».

Джерело mc.today

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше