Оптоволокно: від з’єднання континентів до домашнього інтернету

У 21-му столітті інтернет-зв’язок з’єднує не лише міста та країни, а й цілі континенти. Для цього через океани та моря прокладені довжелезні магістралі, що складаються з понад 400 підводних кабелів. Проводи знаходяться на глибині від кількох десятків метрів до кількох кілометрів. Їх кріплять до океанічного дна, використовуючи спеціальну техніку. Станом на цей час загальна довжина всесвітньої мережі вже перевищила 1,3 мільйона кілометрів.

У переважній більшості випадків для встановлення підводного зв’язку між материками Землі використовують оптоволоконний кабель. Це пов’язано з тим, що оптоволокно – найбільш високошвидкісне середовище передачі даних з тих, що існують на сьогодні.

Що таке оптоволоконний кабель?

Оптичний кабель складається з тонесеньких волокон з кварцового скла або пластику. Товщина ниточок становить тисячні частки дюйма – близько 125 мікронів, майже як людської волосини. Проводки відгороджені один від одного ізоляційним покриттям й омиваються гідрофобним гелем. Кожен дротик передає оптичні промені, що поширюються шляхом відображення. А світло, своєю чергою, переносить дані мережею.

Основні переваги кабелю, виготовленого з оптичного волокна:

  1. Має високий рівень пропускної спроможності – 10 Гбіт/с і вище.
  2. Дозволяє передавати й приймати цифрову інформацію зі швидкістю, що майже дорівнює швидкості світла.
  3. Здатний забезпечити з’єднання об’єктів, розташованих на великій відстані.
  4. Дає можливість безпечно передавати дані. Спроби несанкціонованого доступу до мережі виявляються миттєво. Захищений від крадіжок інформації.
  5. Вирізняється відмінним рівнем захисту від радіо- та електромагнітних перешкод, завдяки чому працює стабільно.
  6. Захищений від механічних впливів, впливу температури та води.
  7. Тонший і гнучкіший, ніж традиційна кручена пара.
  8. У конструкції не передбачені дорогоцінні метали, тому викрадення кабелю не має сенсу.
  9. Цей сучасний вид кабелю дуже надійний й довговічний. Розрахунковий термін його служби сягає 25 років.

Оптоволоконний кабель від перевірених виробників постачає компанія DEPS https://deps.ua/ua/. Це передове обладнання дозволить налаштувати стабільний і швидкий інтернет, що необхідно в умовах сучасного світу.

Навіщо у квартирі оптоволоконний інтернет?

Оптоволокно – ідеальний варіант для осель, де використовують багато пристроїв. До одного оптоволоконного кабелю можна під’єднати не лише роутер та комп’ютер, а й телефон і телевізор. Ним також можна скористатися для встановлення відеоспостереження чи охоронних систем. Інноваційне обладнання здатне одночасно передавати пакети даних для інтернет-з’єднання, стаціонарного телефону та телебачення. При цьому якість інтернету та ТВ-сигналу буде вищої якості, якщо порівнювати з мідним аналогом.

Якщо ви використовуєте мережу для онлайн-ігор або роботи з великими файлами, то це технологічне рішення ніби створене спеціально для вас. Оптоволоконний інтернет забезпечує надзвичайно швидке завантаження вебсторінок та стрімінг-відео.

Доступ до всесвітньої павутини зберігатиметься навіть під час відключень світла. Втрати сигналу мінімізуються. Це особливо важливо для тих, хто залежить від інтернету під час роботи та навчання.

Революційна технологія передачі даних перевершує навіть найсміливіші очікування!

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше