NASA опублікувало знімки острова Ла-Пальма до та після виверження (Канарські Острови)

Острів Ла-Пальма, який входить до Канарських островів, має площу всього 708 км² та населення 85 тис осіб, зіткнувся з найбільш руйнівною стихією за всю новітню історію острова. Річ у тім, що острів вулканічного походження з діючими вулканами. Один з них, а саме вулкан Кумбре-В’єха, прокинувся й розпочав виверження, котре тривало аж 85 днів поспіль. З 19 вересня до 13 грудня 2021 року.

Отже, виверження вулкану Кумбре-В’єха стало найдовшим за останні п’ятсот років. Стихійне лихо призвело до евакуації тисяч людей та численних руйнувань.

На днях НАСА опублікувало знімки, зроблені супутником Landsat 8, котрі демонструють масштаб лиха, яке спіткало острів. Перша світлина була зроблена 21 травня 2021 року. На ній можна побачити численні «розсипи» будинків, доріг, теплиць та різних плантацій, розташованих на захід від вулкана. Також можна звернути увагу на темну смугу в нижній частині фото. Це слід від виверження 1949 року.

Фото Landsat 8 від 21 травня 2021 року / NASA

Другий знімок був зроблений 15 грудня 2021 року і показує, як змінився вигляд острова після виверження Кумбре-В’єха. Викинуті вулканом потоки лави покрили 12 км² території (загальна площа острова становить 708 км²), включаючи не менше 4 км² сільськогосподарських угідь.

Знімок Landsat 8 від 15 грудня 2021 року / NASA

Загалом лава знищила майже 1600 будівель. Також не варто забувати й про попіл, який засипав товстим шаром вулиці, будинки та дороги острова. За попередніми підрахунками експертів, загальна сума збитків від виверження склала від 550 до 700 млн євро.

Джерело NASA Earth Observatory

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше