Овочі, які збільшують ризик раку шлунка
Рак є основною причиною смерті у всьому світі, на її частку припадає майже 10 мільйонів смертей у 2020 році. І це попри мільярдні інвестиції у пошук ліків. Однак, прогрес є, і однією з обнадійливих областей є зниження ризику. Дослідження продовжують поглиблювати розуміння того, як конкретні рішення щодо способу життя можуть вплинути на ризик розвитку раку.
Дієта є предметом досліджень, що продовжуються, але було показано, що ряд продуктів збільшує ризик розвитку раку. Одним із найдивовижніших відкриттів є те, що консервовані некрохмалисті овочі можуть збільшити ризик розвитку раку шлунка. Це оцінка комплексного аналізу проведеного благодійною організацією World Cancer Research Fund (WCRF).
Консервування харчових продуктів можна визначити як процес обробки харчових продуктів та поводження з ними таким чином, щоб зупинити або значно уповільнити псування та запобігти хворобам харчового походження при збереженні поживної цінності, текстури та смаку. Щоб максимально продовжити термін зберігання їжі, її часто солять і маринують процес, який, як вважається, сприяє розвитку раку шлунка. Згідно WCRF, моделі на тваринах показали, що високі рівні солі змінюють в’язкість слизу, що захищає шлунок, і посилюють утворення N-нітрозосполук. «Крім того, високе споживання солі може стимулювати колонізацію H. pylori, найсильнішого відомого фактора ризику раку шлунка», – попереджає благодійна організація боротьби з раком. «Нарешті, у моделях на тваринах було показано, що високі рівні солі відповідальні за первинне пошкодження клітин, що призводить до розвитку раку шлунка».
Наприкінці благодійної організації говориться, що існують «переконливі докази» того, що продукти, консервовані шляхом засолювання (включаючи консервовані крохмалисті овочі), збільшують ризик раку шлунка.
Що вважається некрохмалистим овочем?
Овочі можна розділити на групи за індивідуальним вмістом крохмалю.
Приклади некрохмалистих овочів включають:
- Морква, буряк, пастернак, ріпа та бруква, а також зелені листові овочі (наприклад, шпинат та салат)
- Хрестоцвіті овочі (родина капустяних, броколі, білокачанна капуста та крес-салат)
- І цибульні овочі (наприклад, цибуля, часник та цибуля-порей).
Крохмалисті овочі, такі як картопля, солодка картопля (батат), маніока, саго-ямс та таро, містять більше вуглеводів, ніж некрохмалисті овочі.
Все більше доказів ілюструє ризики, пов’язані із солінням та маринуванням харчових продуктів. Знаменне дослідження, опубліковане в Британському журналі раку, показало, що люди, які регулярно їдять сильно солону їжу, подвоюють ризик розвитку раку шлунка, згідно зі звітом, опублікованим у Британському журналі раку. У дослідженні взяли участь близько 40 000 японців середнього віку, протягом 11 років вивчалися звички у харчуванні, вживанні алкоголю та курінні. Дослідження показало, що ризик раку шлунка для японських чоловіків з найменшим споживанням солі становив один за 1000 на рік. Він подвоївся до 500 серед тих, хто споживає найбільшу сіль.