На Житомирському картонному комбінаті виготовили першу партію паперу і пакування з опалого листя за технологією українського студента Валентина Фречка
Український студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка створив технологію виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf, яка успішно пройшла випробування на спеціалізованому обладнанні у вересні 2019 року та готова до роботи в «масштабних умовах». Тепер стало відомо про виготовлення першої партії такого паперу на Житомирському картонному комбінаті.
В процесі виробництва подрібнене та очищене листя варять в гігантських чанах при температурі не вище 40 градусів, що виключає виділення шкідливих речовин. Після первинної обробки сировину розбавляють в співвідношенні 50:50 з макулатурою та направляють на конвеєр, де воно поступово втрачає зайву вологу і розтягується до стану тонкого паперу.
У сусідньому цеху з цієї сировини роблять екологічне пакування для продуктів, включаючи такі варіанти, як соломинки для напоїв, лотки для яєць, вазони для квітів, тощо.
Для подібної переробки підходить практично будь-яке листя – щоб отримати целюлозу, його потрібно відварити в розчині натрію, а з відходів можна буде робити паливні брикети та добрива. У свою чергу отримані таким чином вироби можна без проблем переробляти до семи раз.
Нагадаємо, що раніше Валентин Фречка завдяки своєму проекту RE-leaf отримав «золото» на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії, Олімпіаді геніїв у США, а також став фіналістом фестивалю інновацій МОН.