Пакистан зробив ракети Ababeel та Shaheen-III, які не зможуть збити С-400 в Індії
Але тут мова про балістичні ракети середньої дальності, які створені для доставки ядерної зброї
В середині жовтня 2023 року Пакистан провів другий успішний випробувальний пуск балістичної ракети середньої дальності (БРСД) Ababeel, особливість якої – здатність нести одразу кілька ядерних боєголовок.
Заявлені параметри випробувань свідчать, що в пакистанську БРСД Ababeel закладена максимальна дальність польоту до 2200 кілометрів. Перший випробувальний пуск за програмою Ababeel відбувся у квітні 2022 року, і це все свідчить про успіхи Пакистану по власній програмі балістичних ракет середньої дальності. Про це йдеться в публікації блогу Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).
Автори цього блогу припускають, що ймовірно необхідну телеметричну апаратуру для проведення таких випробувань, а також багатовісне шасі для мобільної пускової установки під ракету Ababeel Пакистан міг отримати від Китаю.
І що паралельно із програмою БРСД під бойову частину з кількома ядерними боєзарядами Пакистан також має ракету аналогічного класу Shaheen-III, але під моноблочну бойову частину.
Також там наголошується, що пакистанські військові стали робити особливий акцент саме на балістичні ракети середньої дальності як засіб доставки ядерної зброї після того, як в 2018 році Індія замовила в рф комплекси С-400.
Поставки російських ЗРК С-400 звузили для самого Пакистану можливості з використання як засобів доставки ядерної зброї літаків F-16 чи Mirage 5, або ж дозвукових крилатих ракет Babur та Ra’ad. Тому була зроблена ставка саме на балістичні ракети, бо з ними С-400 в Індії точно впоратись не зможуть.
Довідник The Military Balance 2023 вказує, що Пакистан має в своєму розпорядженні до 60 мобільних пускових установок для дозвукових КР та БРСД як засобів доставки ядерної зброї.