Парламент Сальвадору підтримав закон про легалізацію біткоїна
Законодавча асамблея Сальвадора сьогодні винесла позитивний висновок в ході голосування за закон, який дозволить зробити біткоїн офіційним платіжним засобом на території країни нарівні з американським доларом. 62 парламентарії проголосували в його підтримку, 17 – проти, а один утримався. Закон ще має бути затверджений на окремому голосуванні й набере чинності через 90 днів з моменту публікації в офіційній урядовій газеті.
Про плани легалізувати біткоїн президент Сальвадора Найіб Букела оголосив минулого тижня. Перед сьогоднішнім голосуванням була опублікована повна версія цього видання. Він передбачає, що біткоїн може використовуватися для встановлення цін та сплати податків. З метою обліку базовою валютою й далі буде виступати долар. Угоди з біткоїнами не підлягають обкладенню податком на приріст капіталу, як і будь-які інші операції з платіжними засобами.
«Будь-який економічний агент повинен приймати біткоїн як платіжний засіб, коли він пропонується в рахунок оплати товарів та послуг», – йдеться в документі. Від виконання даної вимоги звільняються ті, хто «не має доступу до технологій, які дозволяли б проводити транзакції в біткоїні».
Крім того, держава гарантує можливість автоматичного та миттєвого обміну біткоїна на долар. Для цього буде запущений спеціальний траст на базі Банку розвитку Сальвадора.
Мотивуючи рішення про визнання біткоїна законним платіжним засобом, влада Сальвадора минулого тижня повідомляла: «Центральні банки здійснюють все більше дій, здатних зашкодити економічної стабільності Сальвадора. Щоб скоротити негативний вплив центральних банків, все важливішим стає схвалити обіг цифрових валют, пропозиція якої не може контролюватися жодним центральним банком і змінюється тільки відповідно до об’єктивних критеріїв які піддаються вимірюванню».
Також Букела сьогодні поспілкувався з учасниками кріптоспівтовариства в аудіочаті у Twitter, де повідомив, що Сальвадор випустить власний біткоїн-гаманець згідно з зобов’язанням по створенню інфраструктури, але будь-який охочий зможе вибрати інший гаманець на власний розсуд. Крім того, право на постійне проживання в Сальвадорі тепер можна буде отримати, інвестувавши від трьох біткоїнів (близько $100 000) в економіку країни. «Ми хочемо, щоб користувачі біткоїна переїжджали до нас», – сказав Букела.