Пенсійний фонд України попереджає про ризик втрати стажу та пенсій для громадян: деталі ситуації

За словами представників Пенсійного фонду, необхідно уважно стежити за документами не тільки під час оформлення виплат, а й під час працевлаштування. Це допоможе уникнути проблем у майбутньому.

Через деякі помилки низка українців може залишитися без пенсійних виплат і страхового стажу. Представники Пенсійного фонду відповіли, як можна уникнути проблем.

Вкрай важливо звертати увагу на заповнені дані в трудовій книжці не тільки під час отримання пенсії, а й у ті моменти, коли людина влаштовується на нову роботу. Якщо там допущені помилки, тоді можуть виникнути певні проблеми із сумою виплат і кількістю стажу.

До найпоширеніших помилок, які виникають під час заповнення трудової книжки, представники Пенсійного фонду віднесли такі:

  • дата; назва посади; назва підприємства або компанії; номер і дата наказу; підпис керівника та його ПІБ, печатка;
  • мають бути зафіксовані зміни в назві підприємства або їхня реорганізація;
  • записи в трудовій книжці не повинні бути виконані “іншим чорнилом” після попередніх записів про прийняття або звільнення. Помилки мають бути виправлені окремим записом, який має бути засвідчений відповідно до вимог.

Примітно, що тільки у роботодавців є можливість вносити низку змін до трудової книжки, якщо вони не є винуватцями помилок. Також зазначено, що під час зміни прізвища важливо правильно зазначити необхідні документи, дату їх видання.

До слова, 3 роки тому в Україні з’явилися електронні трудові книжки. У зв’язку з цим роботодавці мають надсилати до Пенсійного фонду копії трудових книжок своїх підопічних. Це має забезпечити повну інформацію про стаж.

Окремо в Пенсійному фонді розповіли, що рішення про нарахування стажу ухвалює посадова особа, а не автоматична система.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше