Пентагон готує авіабомби для ЗСУ, щоб завдати ударів по російських системах радіоелектронної боротьби

Міноборони США уклало договір із групою SARA (акронім від Scientific Applications and Research Associates) на купівлю сенсорів для виявлення засобів радіоелектронної боротьби Home-on GPS (ін. назв. HOJ) і встановлення головок самонаведення підвищеної дальності на керовані авіабомби JDAM-ER на суму $23,5 млн.

Оновлені авіабомби зможуть бити не тільки по засобах РЕБ, а й націлюватися на відповідні станції.

Частину таких комплектів, згідно з умовами контракту, передадуть Україні, однак деталі щодо кількості та термінів поставки не уточнюються.

Комплекти Home-on GPS являють собою засоби протидії та ураження ворожих засобів РЕБ. Інформації про “дітище” SARA у відкритому доступі небагато. Одна з відомих подробиць – перша згадка у 2018 році. Прилади цього типу належать до класу компактних і відносно недорогих пристроїв, які можуть бути легко інтегровані в наявні системи наведення авіаційного озброєння.

Комплекти HOJ пройшли випробування в грудні 2020 року в рамках програми “Золота орда” ВПС США і були успішно протестовані. Крім того, редакція The Drive підкреслює, що це рішення Пентагону ухвалено незабаром після того, як було визнано неефективність GLSDB на полі бою в Україні через протидію російських засобів радіоелектронної боротьби.

На думку деяких аналітиків, у майбутньому комплекти HOJ для Збройних сил України можуть бути інтегровані в інші види озброєння, такі як протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше