Перша штучна рогівка за добу повернула зір сліпому пацієнтові
Ізраїльський біотехнологічний стартап CorNeat відзвітував про першу операцію з використанням імплантату KPro – синтетичної рогівки, яка не вимагає донорської тканини. Як повідомляє Engadget, успішну процедуру провели фахівці CorNeat і хірурги з Медичного центру імені Іцхака Рабина. 78-річний пацієнт почав бачити вже на наступний день після операції та швидко пройшов базові тести на прийомі в офтальмолога.
Імплантат CorNeat KPro розроблений спеціально для заміни деформованої, подряпаної або помутнілої рогівки. Інвазивна, але, за заявою компанії, проста операція CorNeat покликана відновити зір пацієнтам протягом доби. При цьому операція не вимагає трансплантації рідкісних донорських тканин. Раніше ці тканини були головною перешкодою перед аналогічними операціями — пацієнтам доводилося шукати донорів, а потім ще не кожна тканина приживалася в тілі нової людини.
Corneat вдалося розв’язати ці проблеми та зробити операцію по пересадці рогівки значно дешевше. Пізніше гендиректор і віцепрезидент з досліджень і розробок Альмог Алей-Раз додав, що операція — це лише перший крок у серії міжнародних клінічних випробувань CorNeat. Найближчим часом компанія розраховує отримати маркування CE для проведення операцій на території Європейського союзу, а також дозволу від FDA і NMPA – для випробувань в США і Китаї. При цьому компанія продовжить працювати в домашньому регіоні – CorNeat готується провести найближчим часом ще 10 операцій по впровадженню штучної рогівки в Ізраїлі. А потім фахівці компанії відправляться до пацієнтів-добровольців в Канаду, Францію і Нідерланди.
Основний продукт компанії — платформа CorNeat Vision – це синтетичний нерозкладний пористий матеріал, який імітує мікроструктуру позаклітинного матриксу. Колагенова сітка забезпечує структурну і біохімічну підтримку оточуючих клітин, а в процесі імплантації стимулює клітинну проліферацію, що призводить до швидкої інтеграції тканин. Представники CorNeat також відзначають, що KPro не викликає відторгнення з боку імунної системи людини.
«Побачити цей перший імплантований очей і опинитися в цій кімнаті в той момент було чимось сюрреалістичним. Після довгих років важкої роботи ми дивилися, як наш колега з легкістю імплантував CorNeat KPro, а потім побачили, як на наступний день пацієнт повернув собі зір », – розповів про операцію співзасновник CorNeat Vision доктор Гілад Литвин.