Перший автономний автобус схвалено для використання на дорогах загального користування в Європі
Конкуренція на ринку автономного транспорту досить висока та значну частку відповідного бізнесу в Європі займає французька компанія EasyMile. Стартап вже давно розробляє та тестує безпілотні автобуси по всьому світу, а тепер став першим у Європі, який отримав дозвіл на використання своєї розробки на дорогах загального користування. Шаттл EZ10 курсуватиме дорогами Франції.
Вперше прототип EZ10 було представлено ще 2015 року. EasyMile тестувала свою розробку більш ніж у 30 країнах світу, у багатьох випадках рух контролювали лише віддалені оператори. Випробування проходили у Сінгапурі, США, Фінляндії, Австралії та багатьох інших країнах. Основним призначенням автобуса є автономне перевезення пасажирів територією кампусів, заводів, аеропортів та інших відносно обмежених майданчиків.
Нова версія EZ10 вміщує до 15 осіб, автобус оснащений м’якими сидіннями та індивідуальними ременями безпеки, а для людей з обмеженими можливостями є автоматичний пандус та кріплення інвалідних крісел. Компанія оновила набір сенсорів автобуса та поєднала зусилля з німецьким стартапом Sono Motors для інтеграції сонячних елементів живлення, завдяки яким збільшиться запас ходу електротранспорту.
EasyMile вже тестувала автономний шатл у медичному кампусі Oncopole в Тулузі (Франція) — він курсував між головним в’їздом і стоянкою, відстань між якими становить близько 600 м. При цьому на дорозі є «змішаний» трафік, що включає пішоходів, велосипедистів, автомобілі та автобуси. Довівши безпеку та надійність сервісу, компанія отримала від французької влади дозвіл на використання транспорту 4 рівня автономності на дорогах загального користування. Усього стартап застосовує транспорт рівня Level 4 на семи майданчиках різних країн.
Це високий рівень автономності, що дозволяє транспортувати без оператора на борту. За наявними даними, експлуатація на дорогах Франції в польових умовах почнеться з вересня 2022 року.
За словами генерального менеджера EasyMile Бенуа Перрена (Benoit Perrin), дозвіл став важливим кроком на шляху комерціалізації систем автономного водіння. Очікується, що сфера застосування технології продовжуватиме розширюватися.