Перший випадок у світі. Науковці знайшли живого хробака в мозку людини (фото)

 У 64-річної австралійки вперше у світі в мозку було виявлено та успішно видалено хробака завдовжки 8 см.

Пацієнтку було госпіталізовано наприкінці січня 2021 року через незвичайну комбінацію симптомів, таких як біль у животі, кашель, нічна пітливість і діарея. Ці симптоми призвели до погіршення пам’яті, погіршення пам’яті та загострення депресії.

Додаткове обстеження показало “атипову поразку в правій лобовій частині мозку”. У червні 2022 року жінці була проведена операція у Канберрі, Австралія, під час якої був видалений червʼяк з лобової частини мозку.

Вчені зазначають, що цей випадок демонструє підвищену небезпеку передачі хвороб і інфекцій від тварин до людей.

Червʼяк Ophidascaris robertsi, який має круглу форму, часто виявляється внутрішнім паразитом в килимових пітонів – неотруйних змій, що населяють більшу частину території Австралії.

Вчені стверджують, що жінка, ймовірно, заразилася круглим червʼяком, коли збирала новозеландський шпинат на березі озера поблизу її будинку. Ймовірно, листя було забруднене фекаліями пітона та яйцями паразитів.

«Усі [в] операційній зазнали шоку всього свого життя, коли [хірург] взяв щипці, щоб виявити аномалію, а аномалія виявилася живим 8-сантиметровим світло-червоним червʼяком, що звивався. Навіть якщо прибрати фактор противності, це нова інфекція, яку ніколи раніше не реєстрували у людини», — сказав Санджая Сенанаяке, інфекціоніст лікар-терапевт з лікарні Канберри.

Джерело CDC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше