Перший у світі мікрокомп’ютер Q1, випущений у 1972 році, виставили на аукціон за $32,000 (фото)

Аукціонний дім Heritage Auctions виставив на продаж кілька цікавих лотів, серед яких перший у світі мікрокомп’ютер Q1 з принтером.

Модель вважається першим у світі повноцінним, автономним мікрокомп’ютером із вбудованим екраном і клавіатурою. Його створила компанія Q1 Corporation і випустила 1972 року. Виробник використовував процесор Intel 8008 замість громіздких логічних схем TTL, завдяки чому мікрокомп’ютер має можливості більших систем. Однак пристрій Q1 не користувався популярністю – найбільшим замовником було космічне агентство NASA.

Цікаво те, що нещодавно цей комп’ютер випадково знайшли прибиральники Кінгстонського університету в Лондоні в шухлядах для зберігання різного старого мотлоху.

Стартова ціна лота становить $32000.

Крім цього, Heritage Auctions виставив на аукціон Q1 Lite 1976 року – спрощену версію мікрокомп’ютера без принтера і клавіатури, а також настільний комп’ютерний принтер Q1, призначений для роботи з Q1 Lite.

Працездатність систем не перевіряли.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше