Підлога вироблятиме електрику, це реально стверджують вчені
Поки світ прагне до чистіших систем споживання енергії, вчені шукають нові підходи до виробництва електроенергії. Однією з можливостей є використання п’єзоелектричних приладів, які виробляють електроенергію, використовуючи рухи, такі як кроки.
Мультиінституційна група дослідників виявила, що можна використовувати такий тип гриба, щоб пом’якшити деревину до такої міри, що її можна використовувати для виробництва електроенергії. У своїй роботі, опублікованій у журналі Science Advances, група описує свій процес і те, як вони його перевіряли.
У цьому новому дослідженні дослідники відзначають, що багато людей витрачають енергію даремно, коли вони гуляють. І хоча деякі намагалися використати частину цієї енергії за допомогою приладів, прикріплених до взуття або ніг, дослідники замислилися над питанням, чи можливо додати п’єзоелектрики на підлогу, щоб використовувати цю енергію.
Вивчаючи породи деревини, з яких роблять підлогу, особливо в будинках, дослідники відзначають, що вони не надто підходять до системи збору енергії. Щоб розв’язувати цю проблему, вчені виявили, що нанесення грибка типу білої гнилі на шматки деревини бальси, протягом декількох тижнів корисно пришвидшило процес гниття. Це зробило дерево губчастим, що і дало деревині м’якість. Наступаючи на дерево, відчутно що воно деформується під тиском, і повертає свою колишню форму, коли тиск знятий.
Щоб перевірити свою ідею, дослідники обробили дерев’яний шпон грибком, а потім додали п’єзоелектричний пристрій, який передавав потужність, яку він виробляв, через дріт, прикріплений до світлодіодного світла. Потім дерево клали на підлогу, де люди могли по ньому ходити. Кожного разу, коли вони це робили, загорялося світло. Дослідники відзначають, що кількість виробленої електроенергії становила лише 0,85 вольта, але систему можна було легко розширити, якщо включити всі підлоги в будинку.Це дасть змогу виробляти достатньо електроенергії, для живлення певних пристроїв.