Підвищення тарифу на світло: глава енергорегулятора розповів про ціну та ймовірні терміни впровадження

Голова Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський вважає, що наступне підвищення тарифів на електроенергію для населення можливе не раніше закінчення опалювального сезону.

В інтерв’ю Економічній правді він сказав, що, на його думку, можливе збільшення становитиме 15%

“Моя особиста думка, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів. Думаю, [після осінньо-зимового періоду] ми будемо пропонувати якісь рішення, але вони будуть проходити всю процедуру: від громадських обговорень, де ми будемо вислуховувати всі сторони, до ухвалення остаточного рішення. Якщо робити наступний крок, то він повинен бути виваженим, максимум 15%. Це ми виходимо десь до 3 грн за кіловат-годину”, – сказав Ущаповський.

Зараз тариф на електроенергію для населення в Україні становить 2,64 грн за кВт-год, а ринковий тариф, за словами Ущаповського, – це 5,5-5,8 грн.

Через таку різницю річна сума недонадходжень на ринку становить 125 млрд грн.

Коли саме буде підвищення, Ущаповський не прогнозує.

“Це треба обговорювати із суспільством. До речі, на початку війни був запроваджений мораторій на підвищення тарифів на газ і тепло. А чому саме на газ і тепло? Чому не на електрику або воду? Я не можу відповісти”, – сказав він.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело liga
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше