Піщана буря: сильна стихія вдарила по Монголії, Китаю і Перській затоці (відео)
Шестеро людей, включаючи дитину, загинули, понад 80 пропали безвісти – такий підсумок найсильнішою за останні 10 років піщаної бурі в Монголії. Стихія також не щадить Китай і країни Перської затоки.
Ця піщана буря – найсильніша за останнє десятиліття. Важко дихати та пересуватися містом. Рівень забруднення в китайській столиці максимальний. Концентрація дрібних твердих частинок в повітрі в 160 разів вище норми. В аеропортах Пекіна скасовано понад 400 авіарейсів.
«Сьогодні жахлива погода. Але я чула в новинах, що скоро має стати краще. Це природа. Перед нею люди дійсно малюсінькі та безсилі. Так що ми повинні робити все, що в наших силах, для захисту навколишнього середовища», – сказала мешканка Пекіна Ерін Чжан.
Буря захопила 12 провінцій і регіонів Китаю. Захопила стихія і країни Перської затоки. Все сталося швидко – на початку несподівано встановилася нетипова для цієї пори року задушлива спека, потім почався сильний вітер.
У столиці Катару Досі піщана буря спровокувала похолодання. Температура різко знизилася до +16 градусів. Саудівська Аравія скасувала польоти цивільної та військової авіації.
«Дуже дрібний пісок, дуже дрібні фракції піднімаються і на чотири тисячі метрів. Вони небезпечні тим, що погіршують видимість. Це впливає і на роботу двигунів. Тому авіація, як правило, під час бур не літає», – пояснив метеоролог Олександр Синенко.
Піщана буря вкрай небезпечна для людини. Пил забиває дихальні шляхи та не дає можливості дихати. Найдрібніші частинки, змішуючись з промисловими викидами і автомобільними вихлопами, проникають прямо в легені. Такий коктейль також може викликати захворювання серця і органів зору.
Хмари пилу прийшли з Монголії. Там в результаті бур загинули щонайменше шестеро людей, понад 80 пропали безвісти. Цілі міста залишилися без електрики. За прогнозами синоптиків, стихія вируватиме ще майже добу.