Після місії на Місяці китайський зонд «Чан’е-5» полетів спостерігати за Сонцем
Місія «Чан’е-5» не закінчилася скиданням зразків місячного ґрунту на Землю. В апарата на орбіті залишилося паливо для нових завдань. Зараз він на півдорозі до точки Лагранжа L1 Сонце-Земля, куди прибуде через два місяці. Там він зависне для тривалих спостережень за сонячною активністю і, можливо, отримає завдання зі спостереження за астероїдами.
Через місяць після скидання місячних зразків на Землю зонд (службовий модуль) «Чан’е-5» подолав 1,43 млн км по шляху до точки Лагранжа L1. На борту космічного апарату залишилося близько 100 кг палива, частина якого він витратить на гальмування. В точку L1 на лінії Земля-Сонце, де тяжіння цих небесних сил врівноважує один одного, «Чан’е-5» прибуде через два місяці.
Знаходження в точці Лагранжа L1 для космічного об’єкта обходиться з мінімальною витратою палива, оскільки гравітація Сонця та Землі компенсують одна одну, що дозволяє вести спостереження з мінімальною витратою пального. Точка Лагранжа L1 знаходиться приблизно в 1,5 млн км від Землі. Для Китаю це досвід експлуатації космічного апарату умовно в далекому космосі, де умови сильно відрізняються від руху по орбіті.
«Місія надасть дані для потенційних досліджень далекого космосу в майбутньому», — сказала заступник головного конструктора Шен Жуйцін (Sheng Ruiqing) в інтерв’ю китайській державній телекомпанії CCTV. Після оцінки систем «Чан’е-5» в точці Лагранжа зонду, можливо, буде поставлене інше завдання.