Після семи років росія опублікувала відео моменту падіння винищувача Су-33 у Середземне море
Сім років тому світ дізнався про падіння російського палубного винищувача Су-33 у Середземне море. Нещодавно були опубліковані відеозаписи, на яких зафіксовано моменти після “трагедії”.
Деталі:
3 грудня 2016 року під час ідеальних погодних умов (видимість +10 км, вітер до 22 км/год та помірне хвилювання моря) стався інцидент з російським “аналагавнет” літаком.
Після виконання завдання в Сирії, винищувач Су-33, повертаючись на дуже старий так званий авіаносець росіян “Адмирал Кузнецов”, не зміг успішно приземлитися.
Він виїхав за межі палуби корабля та стрімко впав у води Середземного моря. Офіційні джерела в росії підтвердили цей інцидент, зазначивши, що пілот встиг вчасно катапультуватися.
Перші дані вказують на те, що причиною аварії став обрив троса аерофінішера, що використовувався під час посадки літака.
Нагадаємо, що авіаносний крейсер “Адмирал Кузнецов” є єдиним великим авіаносцем Військово-Морських Сил росії.
Ось деяка інформація про цей корабель:
- Тип: Авіаносний крейсер
- Водотоннажність: Більше 55 000 тонн повної водотоннажності
- Довжина: 305 метрів
- Ширина: 72 метри
- Драфт: 11 метрів
- Побудований в Україні на суднобудівному заводі в Миколаєві.
- Спуск на воду: 1985 рік
- Введення в експлуатацію: 1990 рік
- Основне озброєння: Протиповітряні ракетні системи, протикорабельні ракетні системи, а також авіаційна група, яка включає винищувачі Су-33, багатоцільові винищувачі МіГ-29К та вертольоти Ка-27.
- Максимальна швидкість: до 29 вузлів
- Екіпаж: більше 1900 осіб (включаючи авіаперсонал)
- Особливості: “Адмирал Кузнецов” відрізняється від типових американських авіаносців тим, що має крейсерське озброєння для знищення підводних і надводних цілей. Також має скакову доріжку для зліту літаків, а не парову катапульту, як на американських авіаносцях.
- Історія: Згідно з вікіпедією, був викрадений в України у 1991 році росіянами та перегнаний із Севастополя в Криму до росії, в Мурманську область. Чому саме викрадення, бо тодішній Президент України Леонід Кравчук заборонив виходити в море цьому кораблю, але він все таки вийшов без значної частини екіпажу і відразу, на повному ходу пішов до Босфору, де майже не збавляючи ходу та нікого не попереджуючи “пролетів” протоку. Туреччина тоді побоялась перешкоджати викраденю. По суті як і зараз боїться заборонити проходити протоку російським кораблям.
За час своєї служби “Адмирал Кузнецов” брав участь у кількох навчаннях та військових операціях, зокрема в Сирії. Проте корабель також стикався з технічними проблемами та інцидентами, через які потребував ремонту.