Південна Корея очолила десятку лідерів з інновацій, США в неї не увійшли
Агентство Bloomberg за даними різних міжнародних організацій склало рейтинг країн за рівнем інновацій. Його в черговий раз очолила Південна Корея. США в першу десятку взагалі не потрапили. Попереднім лідером рейтингу була Німеччина, але вона сповзла на четверту позицію.
Південній Кореї, як зазначає першоджерело, вдається очолювати рейтинг протягом семи з дев’яти років його існування. Список складається на початку кожного року. В цьому році Сінгапур піднявся з третього місця на друге, а Швейцарія посіла третє замість четвертого, поступившись місцем Німеччині. При складанні рейтингу враховуються багато факторів, включаючи витрати на дослідження і розробки, виробничі можливості та концентрацію високотехнологічних компаній.
Південна Корея потрапила на вершину рейтингу не в останню чергу завдяки активності в патентній сфері, хоча розробки й виробничий потенціал країни теж зіграли важливу роль. Сінгапур зайняв друге місце завдяки успіхам в цифровій трансформації, розвиненості виробничої та освітньої бази. Швейцарія своїх успіхів домоглася внаслідок досліджень у сфері біотехнологій і досягнень у фінансовому секторі.
Німеччину підвела, на думку фахівців, відсутність достатньої кількості кваліфікованої робочої сили та виразної стратегії розвитку технологій наступного покоління. США у 2013 році очолювали індекс, але в поточному скотилися на одинадцяте місце. Країна відстає від конкурентів у сфері науки та інженерних дисциплін, не вражають і досягнення освітньої системи США.
Китай в новій редакції списку опустився з 15-го на 16-е місце, оскільки країні доводиться протистояти натиску американських санкцій, спрямованих на обмеження технологічного розвитку КНР. Перенесення виробничих потужностей до В’єтнаму, Індії та Бангладеш посилило ситуацію, хоча китайська економіка дуже швидко оговталася від удару пандемії.
Уругвай вперше за час існування рейтингу потрапив до 50 провідних країн за рівнем інновацій, а Індія домоглася цього вперше з 2016 року. Своє падіння продовжили Алжир і Аргентина. Всього при складанні рейтингу були використані дані 111 країн. Росія в поточній версії рейтингу піднялася на дві позиції з 26-го на 24-е місце, помінявшись позиціями з Чехією.