Південнокорейські вчені створили матеріал для смартфонів який регенерує

 

Південнокорейські вчені створили матеріал для екрана смартфона, здатний самостійно відновлюватися після отриманих ушкоджень. Опис розробки співробітників Корейського інституту науки й технологій (KIST) та Університету Йонсей опубліковано у виданні Composites Part B: Engineering.

Як уточнюється в публікації, розробка, представлена ​​групою вчених під керівництвом професора Хак-Су Хан та доктора Юн-Че Юнг, являє собою безбарвний електронний матеріал, який здатний самовідновлюватися. В основі матеріалу – безбарвний поліімід (CPI) — популярний при виробництві складних та гнучких екранів.

Для того, щоб надати полііміду велику довговічність, корейські вчені використовували лляне масло. Ця речовина стає твердою при кімнатній температурі, тому застосовується для консервування предметів мистецтва.

Вчені виготовили мікроскопічні капсули з лляною олією, які створюють захисний шар в поєднанні з поліімідом та силіконом. Якщо матеріал пошкоджується, то лляне масло витікає з капсул та твердне, тим самим усуваючи пошкодження.

Технологія, як впевнені її автори, може радикально продовжити термін експлуатації виробів, створених із застосуванням полімерних матеріалів. Але про початок комерційного застосування технології поки що нічого не повідомляється.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше