Планетарний радар NASA зфотографував астероїд, що наближався до Землі

Під час близького наближення 2008 OS7 до Землі 2 лютого планетарний радар агентства Deep Space Network зібрав перші детальні зображення астероїда розміром зі стадіон. 2 лютого великий астероїд благополучно пролетів повз Землю на відстані приблизно 1,8 мільйона миль (2,9 мільйона кілометрів, або в 7,5 раза більше відстані між Землею та Місяцем).

Не було жодного ризику впливу астероїда під назвою 2008 OS7 на нашу планету, але вчені з Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії використовували потужну радіоантену, щоб краще визначити розмір, обертання, форму та деталі поверхні цього майже Земний об’єкт (NEO). До такого близького наближення астероїд 2008 OS7 був занадто далеко від Землі, щоб планетарні радарні системи могли його зобразити.

За день до того, як астероїд 2008 OS7 наблизився до Землі 2 лютого, ця серія зображень була зроблена потужною 230-футовою (70-метровою) антеною радара Голдстоунської сонячної системи поблизу Барстоу, Авторство: NASA/JPL-Caltech

Відкриття та спостереження

Астероїд був виявлений 30 липня 2008 року під час звичайних операцій з пошуку ОСЗ компанією Catalina Sky Survey, що фінансується NASA, штаб-квартира якої розташована в Університеті Арізони в Тусоні. Після відкриття спостереження за кількістю світла, відбитого від поверхні астероїда, показали, що його ширина приблизно від 650 до 1640 футів (200 і 500 метрів) і що він відносно повільно обертається, здійснюючи один оберт кожні 29 з половиною години.

Період обертання 2008 OS7 визначив Петр Правец з Астрономічного інституту Чеської академії наук в Ондржейові, Чеська Республіка, який спостерігав за кривою блиску астероїда – або за тим, як яскравість об’єкта змінюється з часом. Коли астероїд обертається, зміна його форми змінює яскравість відбитого світла, яке бачать астрономи, і ці зміни реєструються, щоб зрозуміти період обертання астероїда.

Радарне зображення розкриває подробиці

Під час близького зближення 2 лютого радарна група JPL використовувала потужну 230-футову (70-метрову) радарну антену Голдстоунської сонячної системи на об’єкті Deep Space Network поблизу Барстоу, Каліфорнія, щоб отримати зображення астероїда. Вчені виявили, що його поверхня має суміш округлих і більш кутастих областей з невеликою увігнутістю. Вони також виявили, що астероїд менший, ніж передбачалося раніше – приблизно від 500 до 650 футів (150-200 метрів) в ширину – і підтвердили його надзвичайно повільне обертання.

Потенційно небезпечно, але зараз безпечно

Радарні спостереження Голдстоуна також дали ключові вимірювання відстані астероїда від Землі під час його проходження. Ці вимірювання можуть допомогти вченим із Центру дослідження навколоземних об’єктів NASA (CNEOS) уточнити розрахунки орбітального шляху астероїда навколо Сонця. Астероїд 2008 OS7 обертається навколо Сонця кожні 2,6 року, проходячи від орбіти Венери до орбіти Марса в найвіддаленішій точці.

CNEOS, якою керує JPL, розраховує кожну відому орбіту NEO, щоб оцінити потенційну небезпеку зіткнення. Через близькість його орбіти до орбіти Землі та його розміри 2008 OS7 класифікується як потенційно небезпечний астероїд, але близьке наближення 2 лютого є найближчим до нашої планети за принаймні 200 років.

У той час як NASA звітує про ОСЗ будь-якого розміру, Конгрес доручив агентству виявляти та відстежувати об’єкти розміром 460 футів (140 метрів) і більше, які можуть завдати значної шкоди землі, якщо вони зіткнуться з нашою планетою.

Goldstone Solar System Radar Group і CNEOS підтримуються Програмою спостереження за навколоземними об’єктами NASA в рамках Координаційного офісу планетного захисту в штаб-квартирі агентства у Вашингтоні. Мережа глибокого космосу отримує програмний нагляд від програмного офісу космічного зв’язку та навігації (SCaN) у складі Директорату місії космічних операцій, також у штаб-квартирі агентства.

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше