Почали “відчувати біль”: науковці створили датчик, який захистить роботів від ушкоджень (відео)
Розроблені вченими штучні датчики болю, допомогли роботам уникнути пошкоджень, пов’язаних із зіткненнями з предметами. Датчики вимірювали силу від удару та передавали сигнали у систему контролю рухом робота, завдяки чому він навчався обережнішої взаємодії з речами, які могли завдати пошкоджень.
Про розробку розповіло видання New Scientist.
Щоб дати роботам відчути біль від ударів, науковці Сингапурського національного університету розробили датчики на основі цинку та галію. При достатньо сильному до них дотику, вони генерують електричний сигнал — майже як імпульси у мозок від рецепторів болю у людей.
Обробляти ці сигнали має алгоритм штучного інтелекту, який на різних сигналах навчили розпізнавати безпечні й небезпечні для робота удари.
Роборука із такими датчиками болю змогла успішно розрізнити безпечні й небезпечні для себе предмети з точністю у 97,5 відсотка. Небезпечні речі, як-от кульку з шипами, алгоритм змушував роборуку викидати перш ніж кулька її пошкодила.
Крім того, розробники датчиків сподіваються, що вони стануть у пригоді не лише роботам, а й, наприклад, для протезів чи медикам, щоб вони могли точніше скеровувати свої хірургічні інструменти.