Показове полювання Switchblade 600 та українського Shark на російський “Тор”

Попри те, що на відео нібито чергове знищення російського “Тору”, насправді в ньому цілий ряд вкрай цікавих моментів, які розкривають реальні можливості кожного виду озброєння

Радник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник (“Локі”) показав більш ніж цікаве відео роботи “спарки” у вигляді розвідувального БПЛА Shark від “Укрспецсистемс” (входить до складу NAUDI), американського дрона-камікадзе Switchblade 600 проти ЗРК “Тор”.

У результаті атаки російський зенітний ракетний комплекс, який у рф вважають найбільш ефективним проти малорозмірних цілей, зокрема дронів, був знищений. Самі події відбувались декілька місяців тому.

Саме відео вже геолоковано з високою точністю OSINT-аналітиками й події відбуваються у районі Харкове у 13 км від звільненого Роботиного перед другою лінією оборони ворога.

Водночас окрім самого факту знищення, навіть за допомогою Switchblade 600, які доволі рідко фігурують у новинах, найбільш цікаво як та в яких умовах відбувається ураження. Й почати необхідно з того, що цей район абсолютно точно прикритий насиченою та потужною системою РЕБ, але це не дуже сильно заважає працювати БПЛА Shark та передавати точну інформацією щодо цілі у вигляді “Тора”.

При цьому сам російський ЗРК знаходився у робочому стані й вів спостереження за повітряним простором, але певний час не бачив український дрон. Лише змінивши позиції екіпаж “Тора” пробує навестись на дрон, розгорнувши на нього радіолокаційну станцію наведення. Але пуску не відбувається, як мінімум на відео не зафіксовано, або “Тор” схибив.

У будь-якому випадку вже через певний час сам “Тор”, як зазначено, був знищений Switchblade 600. Момент удару, на жаль, не зафіксований, але видно, як сам комплекс був знерухомлений, виведений з бойового стану, а екіпаж покинув машину. Скоріш за все згодом цей ЗРК був остаточно “добитий” іншими засобами. Водночас “Тор” також не зміг відпрацювати по Switchblade 600, а російські засоби РЕБ – завадити йому.

Також слід зазначити, що ворожа техніка доволі вільно рухається перед протитанковим ровом, що можливо говорить про відсутність на той час, щільних мінних загороджень безпосередньо перед ним на момент цього бою.

Таким чином це відео є вкрай чудовим демонстратором реальних можливостей українського розвідувального дрона Shark проти якого не змогли спрацювати російські засоби РЕБ та ЗРК “Тор”, який хоч і бачив український БПЛА, але не зміг його знищити. А також, звісно, Switchblade 600 який дозволив вивести з ладу саму ціль.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше