Політиці нової адміністрації США щодо криптовалют пророкують два сценарії розвитку
У цьому році курс біткоїна виріс в чотири рази, хоча після падіння 2018 року перебувало чимало скептиків, які вважали, що найпопулярніша криптовалюта не зможе швидко відновитися. Пандемія та заходи, які вживаються урядами, сприяли інтересу інвесторів до біткоїна, але подальша динаміка курсу може залежати від дій регуляторів.
Проведене Deutsche Bank опитування показує, що більшість аналітиків розраховують на подальше зростання курсу біткоїна у 2021 році, на потрапляння його значення в діапазон від $20 000 до $49 999 розраховує 41% респондентів, а 12% не виключають, що курс проб’є позначку в $100 000 за один біткоїн. Віра в криптовалюти як захисний актив росте і серед інституційних інвесторів, тому в міру зростання її популярності в цій якості регулятори найбільших країн не зможуть залишатися в стороні.
Політика влади США у сфері регулювання ринку криптовалют буде багато в чому залежати від ключових призначень в адміністрації Джозефа Байдена (Joseph Biden), якому належить сформувати свою президентську команду в січні наступного року. Головою Скарбниці США, як заведено вважати, може стати Джанет Йеллен (Janet Yellen), яка в минулому неодноразово висловлювалася з критикою криптовалют як інвестиційних інструментів. Вона заявляла, що криптовалюта є інструментом спекулятивного характеру, який не гарантує збереження коштів.
За прогнозами Bloomberg, керівником Комісії з цінних паперів та бірж США може бути призначений Гарі Генслер (Gary Gensler), який зараз в Массачусетському технологічному інституті викладає дисципліни, пов’язані з криптовалютою та технологією розподілених реєстрів. Очевидно, що дане призначення дозволить владі США реалізувати більш ліберальний підхід до регулювання ринку криптовалют. Який підхід переможе в результаті, буде залежати від уміння протиборчих сторін довести свою правоту на вищому рівні влади в США.
Але в тому, що найближчим часом США введе щось для регулювання ринку криптовалют, сумнівів нема. І скоріш за все, першим кроком буде деанонімізація транзакцій між гаманцями криптовалют, що дозволить, в теорії, зменшити шахрайство з криптовалютами та інші злочини, пов’язані з віртуальними валютами.