Польща отримує передові балістичні ракети KTSSM-II від Південної Кореї, це аналоги ATACMS

KTSSM-II дозволяє уражати цілі на дальності до 300 км, а у протибункерному виконанні – на дальності до 180 км

Польща продовжує отримувати та ставити у стрій корейські ракетні системи K239 Chunmoo, які отримали власну назву Homar-K, які були закуплені у Кореї у кількості 288 одиниць зі встановленням на власне шасі Jelcz та оснащенням власною системою управління вогнем Topaz.

І якщо перша система Homar-K у Польщі була продемонстрована ще у серпні, то зараз мова йде про третю машину, що передана безпосередньо у підрозділ – 18-у механізовану дивізію, що розгортається зі штабом у Седльце для прикриття східного кордону з білоруссю.

Але особливість у тому, що на фото установка заряджена контейнером, який відповідає балістичній ракеті KTSSM. Цей контейнер займає один “пакет”, а у другому розміщені 239-мм ракети.

За своїми габаритами контейнер з KTSSM-II дещо більший за довжиною ніж пускова, тому, як у випадку з HIMARS та ATACMS, замаскувати його під “звичайний” пакет неможливо.


Водночас сама ракета KTSSM-II є фактичним корейським аналогом ATACMS, який саме у своїй другій версії призначений для пуску з K239 Chunmoo. У версії Block I вона має дальність до 180 км при вазі бойової частини у 500 кг, яка має спеціалізовану протибункерну спеціалізацію, а у Block II – 290 км при стандартній осколково-фугасній бойовій частині без оголошення ваги.

Польське видання Defence24 зазначає, що жодної інформації щодо отримання Польщею боєприпасів до Homar-K немає. Ані відносно KTSSM-II, ані навіть щодо 239-мм ракет, локалізоване виробництво яких планують налагодити у Польщі.

Defense Express зазначає, не виключено, що мова йде про контейнер для тренування та навчання особового складу. Але було б дивно, якщо системи закуповувались без озброєння взагалі. При цьому перша партія з 18 одиниць для 18-ої механізованої дивізії має бути поставлена до кінця цього року. При цьому збирання Homar-K починаючи з четвертої машини має бути налагоджена на Huta Stalowa Wola.

Тобто все поки все вказує на те, що Польща вже має KTSSM-II, яка у 300-км версії цілком дозволяє брати на приціл будь-який об’єкт у Калінінграді та у білорусі включно з об’єктами поруч з мінськом.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше