Понад 80% російських додатків жодним чином не захищені від злому
Проведене співробітниками “Стінгрей Технолоджиз” дослідження засвідчило, що більшість створених російськими розробниками мобільних аплетів жодним чином не захищені від злому. Виявлені авторами дослідження вразливості в додатках можуть бути використані хакерами для злому акаунтів, розкрадання персональних даних, встановлення шпигунського софту, крадіжки коштів з банківських карт, шантажу тощо.
Компанія “Стінгрей Технолоджиз” займається забезпеченням кібербезпеки. З оприлюднених співробітниками компанії результатів дослідження випливає, що 83% створених у росії мобільних додатків дуже погано захищені. Загалом у рамках дослідження вони вивчили 790 мобільних апплетів. Експертам у сфері кібербезпеки вдалося виявити понад 12 тис. вразливостей.
Наприклад, частка фінансових застосунків із вразливостями становила 85%. Вони були виявлені дослідниками в 117 апплетах. Друге місце з показником 78% посіли допоміжні додатки. Вразливості було виявлено в 96 таких апплетах. Замикають трійку додатки для розваг. Вразливості були присутні в 79 апплетах (75%).
У 2022 році кількість хакерських атак на російські застосунки збільшилася п’ятикратно. Як правило, кібернапади мають на меті крадіжку особистих даних, створення фейкових акаунтів і позбавлення користувачів доступу до різних онлайн-сервісів.