Посли G7 зробили гострий коментар на намір Офісу Президента відсторонити Кличка

Розвиток України має будуватися на основі успішно проведених реформ децентралізації, працюючи рука об руку з місцевим самоврядуванням, говориться в повідомленні 24 Каналу.

Цей постулат був висловлений послами країн “Великої сімки” у ході зустрічі з представниками Асоціації міст України, на фоні ситуації з відстороненням мера Чернігова Атрошенка та замахами зняти Кличка з посади голови КМДА.

Ефективне, усебічне відродження України має включати взаємодію з обраними місцевими посадовими особами та базуватися на позитивному впливі критичних реформ децентралізації в Україні“, – говориться у твіті групи підтримки послів G7 в Києві під головуванням Японії.

Журнал “Дзеркало тижня” акцентує увагу на тому, що це “суттєвий сигнал на фоні постійного натиску центральної влади на місцеве самоврядування в Україні“.

Ситуація в Чернігові, де призначена військова адміністрація намагається перехопити повноваження місцевої ради після відсторонення мера Атрошенка; конфлікт з київським мером Віталієм Кличком, коли в контексті пошуку винних у трагедії під замкнутими дверима бомбосховища, Банкова (ред. – Офіс Президента України) не відкидає ідею звільнити Кличка з посади голови КМДА; ігнорування урядом під час планування післявоєнної відновлювальної роботи в Україні закону про основи регіональної політики у частині розробки потрібних підзаконних актів; відсутність спільної позиції між центром та органами місцевого самоврядування щодо законопроєкту 5655 про урбаністичну реформу, яку Європарламент не підтримав у своїй резолюції“, – перелічує “Дзеркало тижня” приклади тиску на місцеве самоврядування.

У світлі резолюції Європарламенту та реакції G7 важливо розуміти, що успіх євроатлантичної інтеграції України безпосередньо пов’язаний з подальшим проведенням реформи децентралізації, підсумовує видання.

В доповнення до вищевказаного, дипломати “Великої сімки” провели спілкування з представниками АМУ. Головна мета такої зустрічі полягала у вивченні поглядів місцевого самоврядування стосовно їхньої ролі в процесах відновлення і реалізації реформ в Україні, згідно з інформацією представників послів G7.

У контексті вищезгаданих подій, варто згадати, що раніше, у червні, Європарламент прийняв резолюцію, яка закликала українські владні структури продовжувати зміцнювати місцеве самоврядування. Вони були закликані інтегрувати успіхи децентралізаційних реформ у загальний план відновлення та реконструкції. Це включає надання місцевим органам “значущої ролі в прийнятті рішень” у рамках відповідних проєктів. Європарламент також радить уряду співпрацювати з Асоціацією міст України та Європейським альянсом міст та регіонів з метою відновлення України.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше