Пожежа на найбільшому накопичувачі електроенергії Tesla не вдається зупинити четвертий день поспіль
У п’ятницю з невідомих поки причин на споруджуваному в Австралії сховищі електроенергії на базі Tesla Megapack, яке оснащено акумуляторами сукупної ємності 450 МВт‧г, сталося загоряння одного з блоків. За вихідні ситуація погіршилася – пожежа перекинулася на найближчий 13-тонний батарейний блок. Таким чином, пожежним четвертий день поспіль доводиться боротися з вогнем, не використовуючи воду для гасіння.
Навіть відсутність напруги в електричній системі елементів живлення, як пояснюють учасники подій в коментарях виданню The Guardian, не дозволяє застосовувати воду для гасіння вогню. Класичний спосіб в даній ситуації лише збільшує час горіння акумуляторного блоку. Після консультацій з компанією Tesla, яка є постачальником акумуляторів для об’єкта, пожежні виробили таку тактику – вони намагаються максимально охолодити навколишнє вогнище горіння об’єкти для стримування поширення вогню і дочекатися вигорання в епіцентрі.
Зараз задіяний у гасінні пожежі персонал займається тим, що по черзі відкриває двері акумуляторних блоків з метою перевірки на наявність ознак горіння або підвищення температури за допустимі межі. До кінця дня пожежні сподіваються відкрити й перевірити всі розташовані на майданчику блоки. За їх словами, це перша в історії людства пожежа, що трапилася на акумуляторному об’єкті подібних масштабів, призначеному для буферного зберігання електроенергії.
Сховище електроенергії в австралійському штаті Вікторія має стати найбільшим у світі. При сукупної ємності 450 МВт‧г воно буде здатне постачати електроенергію споживачам загальною потужністю 300 МВт. Запуск об’єкта в експлуатацію було заплановано на грудень цього року, але чи вдасться витримати терміни в результаті пожежі, поки прогнозувати складно. Підрядником з будівництва об’єкта виступає французька компанія Neoen, яка в сусідній Південній Австралії вже звела аналогічний об’єкт загальною потужністю 150 МВт за все за сто днів.