Православна Церква України виступила проти “гадань на Андрія”
Такі види магії, як ворожіння на Андрія чи викликання духів померлих, є гріхом і прямо забороняються у Слові Божому, – зазначають у ПЦУ.
Напередодні 13 грудня, що є днем пам’яті святого апостола Андрія Першозваного, можна почути, що дівчата збираються «ворожити на Андрія». Існує повір’я, що «так можна зазирнути у своє майбутнє, дізнатися ім’я судженого та передбачити, чи щасливим буде подружнє життя». Насправді нічого спільного між днем пам’яті святого та ворожінням немає. Ворожіння, як і викликання духів померлих та інші види так званої магії, є гріхом і прямо забороняється у Слові Божому.
Священники також роз’яснили звідки взялася т. з. традиція вечорниць з ворожіннями. Ще в дохристиянські часи люди святкували язичницьке свято Калити. Це був день, коли можна було поспілкуватися із надприродними «силами», – вважали наші предки. З появою християнства, люди почали відзначати день пам’яті святого апостола Андрія Першозваного, але язичницькі традиції також збереглися.
13 грудня християни вшановують святого Андрія Першозваного, який своє життя присвятив поширенню Слова Божого у світі. Його життя та діяння нічого спільного з язичницькими традиціями та ритуалами не мають, і пов’язувати ці народні повір’я з днем його пам’яті не варто.
Церква також нагадує, що всі спроби дізнатися про своє майбутнє, передбачити певні події − не принесуть душевного спокою та навіть можуть зашкодити, адже це гріх, який людина бере на свою душу.