Прем’єр-міністр України заявив що переспрямування 1,5 млрд грн з телемарафону на закупівлю дронів та боєприпасів «не є доцільним»

У відповіді на петицію, що набрала понад 25 тисяч голосів, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловився проти перерозподілу коштів, виділених на телемарафон, на закупівлю дронів та пікапів для Збройних Сил України. За його словами, інвестиції у телемарафон є “критично важливими” для інформаційної безпеки держави та протидії російській агресії.

Прем’єр наголосив, що фінансування телемарафону, начебто, має стратегічне значення: «Забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки та оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики – пріоритетним питанням національної безпеки». Він також вказав, що уряд здійснює системну роботу зі збільшення ресурсної підтримки сектору безпеки, включаючи міжнародну допомогу.

Петицію, що викликала таку реакцію прем’єра, започаткував військовослужбовець Павло Білоус 17 січня, і вона швидко набрала необхідну кількість підписів. У петиції йдеться про високу вартість телемарафону, який обійшовся державі у 2,13 млрд грн за останні два роки, тоді як ці кошти могли бути використані для закупівлі 21,5 тисячі квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4 тисячі пікапів.

Зазначимо, що Рахункова палата має намір перевірити ефективність використання коштів на телемарафон, але, звісно ця ініціатива на останньому засіданні не знайшла підтримки, хоча пропозицію щодо контролю вніс народний депутат Ярослав Юрчишин.

Ініціатива та відповідь прем’єра викликають гостре обговорення в суспільстві, де порушується питання про баланс між необхідністю інформаційної протидії та прямою підтримкою збройних сил. Також, діяльність телемарафону викликає дуже багато питань про свободу слова в Україні. До телемарафону не ввійшло жодне опозиційне медіа, а висвітлення інформації відбувається під контролем офісу президента України. Через це українці давно не дивляться телемарафон і називають його ширмою для тотального розкрадання коштів з бюджету.

Питання про закриття телемарафону як дуже неефективної одиниці назріло давно. Зокрема, до єдиного телемарафону ввійшли всі медіа та журналісти які до війни пропагували ненависть до України та транслювали всі московські наративи. Тому суспільство називає цей телемарафон ширмою для прикриття антиукраїнських сил під прямим кураторством друзів Зеленського.

Незалежні ЗМІ вже давно стоять на заваді російським інформаційним атакам не тільки в Україні, а й у світі без фінансувань.

Джерело Главком

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше