Про інвестиції простими словами: куди вкласти невелику суму

Якщо в кінці місяця у вас залишається трохи вільних грошей, це відмінний привід пустити їх у справу.

Гроші приносять дохід тільки коли працюють. Тобто кошти постійно повинні бути в обороті. Однак інвестувати потрібно з розумом, не потрапляючи на гачок шахраїв.

Не варто брати кредит на перші інвестиції. Часто люди оформлюють кредит або продають майно, щоб вкласти гроші в якийсь черговий «проект», що обіцяє 200% річних. Якщо ви чуєте такі обіцянки — знайте, що перед вами шахраї.

Сьогодні ми розповімо про найбільш поширені способи вкладення грошей:

  • Реальні інвестиції — це вкладення в матеріальні об’єкти. З роками нерухомість зазвичай не втрачає своєї цінності: як житлова, так і комерційна. Реальні інвестиції більш стійкі до різних фінансових криз і коливань ринку.
  • Фінансові інвестиції, наприклад, покупка цінних паперів або гра на біржі, таять в собі більше ризиків. Але і дохід можуть принести більш істотний.

Та ми поговоримо докладніше саме про фінансові інвестиції.

Депозит

Банківський вклад – це найбільш простий і зрозумілий спосіб примноження капіталу. Можна взяти за звичку відразу ж відкладати 5-10% від заробітної плати на депозитний рахунок у надійний банк. Отримали 10000 гривень – 500 відправили на рахунок і забули про них.

У підсумку через один-два роки ви отримаєте прибуток – не дуже великий, зате гроші будуть збережені. Зазвичай відсоток по банківському вкладу у гривні не перевищує 16-17% відсотків, у доларах США 4-4,5%.

На цьому етапі вам головне навчитися вибирати з безлічі пропозицій банків найвигіднішу, надійним, звісно, повинен бути і сам банк. Зверніть увагу на Монобанк, зручно, швидко, та надійно – за цим посиланням Ви отримаєте додатковий бонус на Ваш новий картковий рахунок.

Цінні папери

Покладіть грошове надходження на брокерський рахунок, попередньо перевіривши наявність ліцензії і репутацію брокера. Однак для цього потрібні хоча б базові знання в галузі фінансів та економіки.

Цінні папери приносять більше грошей, ніж вклади, але не набагато. Не варто сподіватися на надприбуток, якщо тільки ви не вкладаєте в цінні папери мільйони. Краще, щоб гроші працювали хоча б рік.

У будь-якому випадку почніть з невеликих для себе сум, щоб зрозуміти, як влаштований ринок цінних паперів. І пам’ятайте: ризик недоотримати прибуток або втратити якусь вкладену суму є практично завжди.

Валюта

Якщо вам скажуть, що заробляти на різниці курсів легко, не вірте. Такий спосіб підійде більш фінансово грамотним людям, і навряд чи його можна назвати пасивним доходом. Вам доведеться постійно стежити за курсами і заглиблюватися в новини ринку. Іншими словами, трейдинг більше схожий на роботу. Але якщо у вас є непоганий стартовий капітал і бажання розбиратися в валютному ринку, дохід може бути дуже суттєвим.

Більш простий, але менш прибутковий спосіб «нажитися» на валюті — покласти її на рахунок і тимчасово забути. Фінансові консультанти підтверджують, що зберігати гроші в різній валюті — в будь-якому випадку вигідна стратегія.

Висновки: не залежно від того, яку стратегію заощадження Ви оберете, головне, почати щось заощаджувати. Ми вище перерахували основні, надійні варіанти заощадити, що оберете Ви, не важливо, але почніть заощаджувати хоча б 100 грн. на місяць. Головне почати.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше