Продажі материнських плат обвалилися через перенасичення вторинного ринку
За даними DigiTimes, за підсумками першої половини 2021-го буде спостерігатися зниження попиту на материнські плати на 10-15%. Пояснюється це тим, що великі ритейлери, начебто Newegg, продають їх в комплекті з дефіцитними відеокартами, на які навпаки попит дуже високий. Такі пропозиції привели до перенасичення вторинного ринку фактично новими материнськими платами, які продаються за заниженими цінами, і цей тренд збережеться в другій половині року.
Високий дефіцит напівпровідників привів до мізерного постачання відеокарт, тому вони мають попит у геймерів, майнерів і перекупників. Найчастіше карти дістаються саме останнім двом категоріям покупців. Щоб хоч якось задовольнити попит і знизити навантаження на ланцюжок поставок, деякі ритейлери продають відеокарти за цінами близьким до рекомендованих, але тільки в комплекті з материнськими платами й центральними процесорами або іншими компонентами. Такі пропозиції дозволяють ритейлерам не тільки компенсувати частину попиту, але водночас більше заробити.
На жаль, для більшості покупців такі набори є єдиним варіантом отримання нової відеокарти без великих переплат. В іншому випадку її доводиться купувати у перекупника за завищеною у два, а то в три рази вартості. Мінус такого підходу ритейлерів в тому, що багато хто змушений купувати разом з відеокартою материнські плати, якими вони можливо ніколи не скористаються. Найчастіше такими покупцями є знову ж майнери, які продають материнські плати на майданчиках вторинної торгівлі за зниженими цінами, щоб ті просто не залежувалися.
На щастя для самих виробників материнських плат падіння продажів останніх компенсується продажами відеокарт Майнер, які скуповують їх практично миттєво і будь-якими партіями.