Проект Starlink: Ілон Маск виконав обіцянки, дані астрономам
SpaceX запустить чергову партію інтернет-супутників в рамках проекту Starlink в цьому місяці. Вона буде відрізнятися від попередніх наявністю спеціального захисного екрану на кожному супутнику для зниження яскравості.
Ілон Маск вже давно пообіцяв подарувати світу високошвидкісний інтернет, доступ до якого можна буде отримати з будь-якої точки на Землі, – і дуже скоро це може стати реальністю. І хоча Маск вважає свій проект справжнім подарунком, астрономи швидше вважатимуть його за прокляття.
Сотні супутників мережі Starlink, які запустила компанія Маска, вже створюють проблеми, так як їх видно на нічному небі в будь-який момент у вигляді швидко рухомих яскравих паралельних точок. Жоден з телескопів, які збирають дані про небесні тіла, не зможе впоратися з такою кількістю яскравих штучних точок, що пролітають через його поле огляду. В кінцевому підсумку Маск планує запустити близько 40 000 супутників. Дозвіл поки що отримано на 12 000. Отож, астрономи зі всього світу неабияк занепокоєні, оскільки ті супутники, що вже запущені, створюють проблеми (дивіться на фото нижче), а що буде, якщо таких супутників буде тисячі на орбіті.
У відповідь на звинувачення астрономів Маск заявив, що його компанія працює над зменшенням яскравості супутників Starlink. Директор SpaceX пообіцяв, що у наступній партії супутників будуть сонцезахисні екрани та інший кут нахилу сонячних панелей. І обіцянку мав виконати в наступних супутниках, перша партія яких мала би стартувати 17 травня… Проте цей старт довелося відкласти до кінця місяця – через тропічний шторм Артур у південно-східного узбережжя США. Тобто, напевно він відбудеться вже після історичного запуску космічного корабля Crew Dragon з астронавтами на борту, яке заплановане на 27 травня і поки що змін не анонсовано.
Також, за словами Ілона Маска, користуватися інтернетом від SpaceX можна вже буде приблизно через 3-6 місяців. Правда тільки на території США та Канади. Для цього потрібно щоб на орбіті було не менше 400 супутників (наразі вже виведено 422). Тому очікуємо на перші тести супутникового інтернету від SpaceX.