“Прогалина в обороні Севастопольської гавані”: з’явились знімки укріплень після шторму
Складна система оборонних споруд, яка була створена російськими окупантами в Севастополі для захисту від морських безпілотників та інших засобів ураження, була значно пошкоджена ураганом.
Військові оглядачі The War Zone у своїй публікації від 28 листопада прокоментували супутникові знімки, на яких зафіксовано пошкодження в гавані Севастополя.
“На супутниковому знімку Planet Labs видно лінії бонових загороджень, барж та інших перешкод, які колись захищали базу Чорноморського флоту Росії, у повному безладі. Деякі з бонових загороджень відірвані, а деякі баржі більше не видно після шторму”, — зазначають експерти.
Ці загородження росія створювала в рамках концепції багаторівневої морської, берегової та повітряної оборони. Баржі та мережі також використовуються для припинення як надводних, так і підводних атак. Система захисту використовує датчики додаткового попередження, а літаки та катери забезпечують патрулювання території.
Експерти також повідомляють, що крім фізичних загороджень гавані шторм зруйнував і загони для спеціально навчених дельфінів. Можливо, перед початком бурі їх перемістили в інше місце, проте їхнє місце розташування поки не встановлено.
“Було б не дивно побачити, як Україна спробує скористатися цією новою прогалиною в обороні Севастопольської гавані. Використання можливостей, що надаються погодою, — один із найстаріших принципів ведення війни”, — пишуть оглядачі.
Тим часом наразі незрозуміло скільки часу знадобиться окупантам, щоб відновити пошкоджені споруди. У деяких районах Криму досі діє надзвичайний стан. Окупаційна влада повідомляє, що наразі тривають роботи з відновлення цивільної інфраструктури, але про ремонт оборонних споруд порту не йдеться жодного слова.
A storm washed away trenches in occupied Crimea that Russian army dug out on the beaches.
According to information from Crimean media, in Yevpatoria the water washed away the defense line on the coast, engineering buildings and firing positions.
The speed of wind at the coasts… pic.twitter.com/D9fFoISSYK
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) November 26, 2023