Прорив у медицині: учені створили тканину головного мозку з нейронами за допомогою 3D-друку (відео)

Дослідники з Університету Медісона вперше надрукували функціональну тканину людського мозку за допомогою 3D-друку, йдеться на сайті університету. Розповідаємо, чому це важливо.

Команда вчених з Університету Вісконсін-Медісон розробила першу 3D-друковану тканину мозку, яка може рости й функціонувати як типова мозкова тканина. Замість того, щоб використовувати традиційний підхід до 3D-друку, який передбачає вертикальне накладання шарів, дослідники пішли по горизонталі.

Вони розмістили клітини мозку, нейрони, вирощені з індукованих плюрипотентних стовбурових клітин, у м’якшому гелі біо-чорнила, ніж у попередніх спробах. Тканина залишається відносно тонкою, і це дозволяє нейронам легко отримувати достатньо кисню і поживних речовин з поживного середовища, кажуть науковці.

Нейрони спілкуються, надсилають сигнали, взаємодіють один з одним за допомогою нейромедіаторів і навіть формують відповідні мережі з допоміжними клітинами, які були додані до надрукованої тканини.

Це досягнення має важливе значення для вчених, які вивчають мозок і працюють над лікуванням широкого спектра неврологічних розладів і розладів нейророзвитку, таких як хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Очікується, що відкриття допоможе зрозуміти, як клітини та частини мозку взаємодіють у людини.

Джерело vctr.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше