Прорив у українському ОПК: представлено безпілотник “Булава”, який може протистояти “Ланцету”

В Україні вперше був представлений дрон-камікадзе «Булава» від компанії UAC, який називають аналогом російського боєприпасу «Ланцет», що баражує, але він несе більше вибухівки, летить далі і автоматично виявляє цілі.

Новий український безпілотник має експортну назву Mace, проте напис на крилах каже, що його оригінальна назва – «Булава». Зовні він нагадує російський Ланцет і ізраїльський ZALA, шляхом аеродинамічного рішення з Х-подібними крилами. Така конструкція робить дрон більш маневровим, що дозволяє вражати цілі у найменш захищених ділянках.

Дрон-камікадзе «Булава» має загальну злітну вагу 11 кг, з яких 3,6 кг припадає на потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину. Запускають дрон із катапульти, він може перебувати у повітрі до 50 хвилин. Електричний двигун дозволяє йому розганятися до 100 км/год. Розмах крил БПЛА становить близько 1,6 метра, довжина близько 1,5 метра, дальність ураження понад 60 км.

Новий ударний дрон може виконувати місії як вдень, так і вночі. Машинний зір дозволяє автоматично виявляти та супроводжувати ціль. Крім поразки мети, обраної оператором, БПЛА може атакувати об’єкти по координатах.

За словами розробників, дрон Булава стійкий до впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), фіксує спуфінг (заміну сигналів), а також використовує технологію ретрансляції для збільшення дальності ураження . Крім того, БПЛА може поєднуватися в єдиний рій з розвідувальними дронами.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше