Проривна терапія ожиріння веде до швидкої втрати ваги навіть на жирній дієті
Експериментальне лікування призвело до регулярної втрати ваги у тварин навіть на фоні дієти з високим вмістом жиру. Це перспективна стратегія лікування ожиріння та цукрового діабету другого типу у людини, заявили автори.
Речовина ціластрол з коренів білої квіткової рослини давно застосовується в китайській медицині для лікування ревматоїдного артриту та псоріазу і нещодавно його властивості показали ефективність для запобігання ожиріння у мишей. Тим часом побічні ефекти, такі як підвищення артеріального тиску та втома, змусили вчених використовувати отримані знання безпечніше.
Вивчаючи механізм дії ціластролу, вони виявили, що йому необхідний білок PERK, що розташовується в нейронах, який впливає на метаболізм, пише New Atlas. Видалення PERK імітувало більшу частину ефектів ціластролу зі зниження ваги, але при цьому не викликало побічних ефектів.
У середньому миші втрачали приблизно 10% ваги за тиждень навіть на тлі дієти з високим вмістом жиру.
«Результати показують, як ціластрол діє на клітинному рівні, відкриваючи можливості для націлювання на ці шляхи для покращення метаболізму без шкоди для здоров’я»,— заявив автор роботи Кевін Вільямс.
Поточна робота була зосереджена на типі нейронів під назвою POMC, які при активації пов’язані зі зниженням апетиту і рівня глюкози в крові, а також підвищеним спалюванням енергії. На думку вчених, є й інші популяції клітин крім POMC, які впливають на метаболізм ціластролу. Подальші дослідження мають надати більш повну картину роботи цього складного механізму.
Тим часом інша група дослідників представила ще один перспективний спосіб боротьби з ожирінням — через перетворення шкідливого білого жиру в корисний бурий.