Проривне відкриття в імунології змінить лікування алергії
Виявилося, що шкіра є епіцентром алергічної реакції і причина цьому — єдиний сигнальний білок, який стає активним у відповідь на клітинне пошкодження. Це відкриття пояснює, чому шкіра найчастіше першою сигналізує про розвиток алергічної реакції незалежно від збудника.
Досі вважалося, що імунні клітини поводяться однаково незалежно від їхнього знаходження в організмі. Тепер вчені з Нової Зеландії встановили зворотне: дендритні клітини шкіри поводяться інакше, ніж їх товариші в інших тканинах, пише EurekAlert.
Зазвичай імунні клітини покладаються на унікальні хімічні сигнали, що повідомляють про необхідність зреагувати на потенційні загрози в організмі. Ці позивні відправляють різні молекули, включаючи інтерлейкін-13 – білок, який виробляється у відповідь на клітинне пошкодження алергенами або паразитами. ІЛ-13 діє як своєрідний перемикач. Потрібно було кілька років, щоб виявити незвичайну і стабільну присутність ІЛ-13 у шкірі, але не в інших тканинах.
«Це відкриття не тільки академічна новинка. Нове розуміння знаменує віху у фундаментальній імунології, завдяки чому зміняться підходи у створенні імунотерапевтичних засобів проти алергії та запалення», заявив співавтор роботи Грем Ле Грос.
Причини алергії можуть бути різними – пилок, арахіс, пил, молюски, лупа домашніх тварин – і цей список дуже великий. Коли тригер стає хронічним, виникає алергія. Вчені вважають, що шкіра є загальним фактором, що пов’язує всі ці алергії, а в природі хвороби є її епіцентром.
З цієї причини автори закликають двічі подумати про те, що ви наносите на свою шкіру і на шкіру дітей. Більшість людей не страждають алергією на щось одне, найчастіше та чи інша реакція є на різні збудники. Наприклад, не найнебезпечніша, на перший погляд, екзема може бути своєрідним шлюзом для розвитку з роками харчової алергії, астми та інших захворювань, пояснюють вони.