Процедура оцінки землі та нерухомості в Україні зміниться
Фонд держмайна очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
Про це повідомляє пресслужба Фонду державного майна із посиланням на голову відомства Дмитра Сенниченка.
«Наступний етап нашої роботи – ліквідація фракційної оцінки та перехід до світових стандартів оціночної діяльності. Ці зміни дозволять впровадити в Україні правила, зрозумілі для бізнесу з будь-якої країни. Відповідний законопроєкт вже подано до Верховної Ради», – цитує пресслужба Сенниченка.
Зазначається, що законопроєкт було розроблено спільно з представниками Світового банку, наразі очікується його розгляд у Верховній Раді.
Реформу оціночної діяльності у відомстві вважають “одним із ключових досягнень Фонду державного майна України у 2021 році”. Першим кроком стала ліквідація майданчиків-посередників, які брали кошти за внесення даних про оцінку до реєстру. Тепер це відбувається повністю безкоштовно, завдяки чому громадяни зекономили понад 2 млрд грн.
Запущений у 2021 році сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості став другим етапом реформи. Тепер не обов’язково звертатися до оцінювачів для визначення вартості майна. Щоб отримати оцінку, достатньо зайти на сайт та внести необхідну інформацію.
“Починаючи з червня 2021 року, сервісом автоматичної оцінки нерухомості скористалися 800 тис. разів, що дозволило зекономити громадянам 80 млн грн, тоді як загальний економічний ефект від реформи становить майже 2,1 млрд грн”, – заявив Сенниченко.
Від приватизації до державного бюджету України у 2021 році надійшло 5,1 млрд грн, що є рекордним показником за десятиріччя. Від оренди держмайна до бюджету торік надійшло 1,62 млрд грн.