Qualcomm купила стартап українця Віталія Гончарука Augmented Pixels

Виробник мобільних процесорів та чіпів для бездротового зв’язку Qualcomm придбав українську стартап-компанію Augmented Pixels Віталія Гончарука. Сума угоди невідома.

«У нас в AVentures Capital чудова та довгоочікувана новина, ми зробили exit з нашої першої інвестиції Фонду та першої інвестиції для стартапу Augmented Pixels у далекому 2013 році. І ось через якісь дев’ять років компанію купив сам Qualcomm. Мої привітання команді Augmented Pixels та Віталію Гончаруку, а також багатьом інвесторам, які, як і ми, повірили в компанію та проінвестували у неї 7 млн ​​дол. протягом цих років», — написав у Facebook Андрій Колодюк, підприємець та венчурний інвестор, засновник та керуючий партнер в AVentures Capital.

Інформація про придбання компанією Qualcomm тепер відображається на сайті та сторінках у соціальних мережах Augmented Pixels.

Підприємець Віталій Гончарук родом з Одеси. Він заснував власну аутсорсингову компанію у 2009 році. Потім вона сфокусувалася на розробці технологій навігації у віртуальній та доповненій реальностях (XR), робототехніці. Завдяки напрацюванням Augmented Pixels, дрони та інші роботи орієнтуються у просторі без сигналу GPS.

У 2014 році Augmented Pixels (тоді ще AR23D) переїхала до Каліфорнії для участі у стартап-акселераторі Plug&Play. У 2015 році компанія залучила перший мільйон інвестицій. Водночас Україна залишалася головним центром розробки.

У 2019 році стартап зайнявся розробкою технологій тривимірного картографування й у 2021 запустив платформу для створення 3D-карт GlobalMap.AI.

Клієнтами Augmented Pixels було багато великих міжнародних компаній, включаючи LG, Intel та Qualcomm. Серед інвесторів Augmented Pixels — українська венчурна компанія ICU Ventures, американська 408 Ventures, російська Steltec Capital, директор з безпеки в Google Нік Білогірський (ранній інвестор Uber, в українські проєкт Petcube, Rallyware, Capitan, Ecoisme та People.ai).

Наприкінці грудня 2021 року у Києві зареєстровано ТОВ «КВАЛКОММ УКРАЇНА».

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше