Рада підтримує скасування статусу “обмежено придатний”

Верховна Рада скасувала поняття «обмежено придатний» до служби в лавах ЗСУ. Люди, що підпадали під цю категорію, повинні будуть пройти повторний медичний огляд.

Таке нововведення передбачене законопроєктом №10313, який 21 березня підтримали депутати у другому читанні.

Тепер чоловіки, які, за висновками ВЛК, раніше були визнані обмежено придатними, мають пройти повторний медогляд протягом дев’яти місяців після набуття чинності закону.

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова в етері національного телемарафону «Єдині новини» пояснила, що обмежено придатних тепер не буде після проходження військово-лікарської комісії.

«Ті люди, які отримували висновок ВЛК як «обмежено придатні», пройдуть переогляд, і буде визначено їх придатність до служби. І надалі військово-лікарська комісія не видаватиме такий висновок», – заявила вона.

За словами Калмикової, такі зміни полегшать життя десяткам тисяч людей.

Вона зазначила, що з проханням врегулювати це питання не раз зверталися рідні військових і самі військовослужбовці, як в Міноборони, так і в інші органи влади.

Нагадаємо, що у грудні до Верховної Ради внесли новий законопроєкт щодо нового порядку проведення мобілізації, а також удосконалення системи військового обліку та служби.

Головна мета нових змін полягає в удосконаленні процесів проведення мобілізації та проходження військової служби.

Серед головних змін, які зазначені у законопроєкті, є зміна призовного віку з 27 до 25 років.

А також, зокрема, надання можливості військовослужбовцям, звільнених із полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів та виключення з переліку висновків військово-лікарських комісій інформації про обмежену придатність до військової служби.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше