Рада ухвалила законопроєкт про демобілізацію строковиків

Депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт про демобілізацію строковиків за основу та в цілому під час голосування в п’ятницю, 23 лютого.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Законопроєкт підтримали 318 парламентарів. До нього додали норму про відстрочку від подальшої мобілізації протягом 12 місяців.

У ньому пропонується унормувати під час дії в Україні воєнного стану можливість звільнення у запас військовослужбовців, які відслужили встановлені терміни строкової військової служби.

8 січня комітет з соціальної політики Верховної Ради одноголосно ухвалив рішення рекомендувати оборонному комітету доопрацювати законопроєкт про мобілізацію, поданий урядом. Антикорупційний комітет знайшов ризики в документі. Зрештою після наради з міністром оборони та керівництвом ЗСУ документ повернули уряду на доопрацювання.

30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Він пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника. Також серед нововведень — знизити призовний вік до 25 років, встановити терміни для демобілізації – 36 місяців, запровадити добровільну мобілізацію для засуджених, обмеження для ухилянтів, заборонити державну службу без військової підготовки тощо.

7 лютого депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт в першому читанні. Перед другим читанням до нього внесуть зміни.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше