Ракета-примара: капітан запасу ВМС розповів про особливості російського «Циркону»

Нещодавно Росія вдарила по Києву новою гіперзвуковою ракетою «Циркон».

Як пояснили капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ та колишній заступник начальника штабу ВМС Андрій Риженко, це ракета-примара.

«Циркон» — це така ракета-примара, дуже багато розмов, рекламні ролики крутять своїм. Відомо, що цю ракету відстріляв найновіший фрегат «Адмірал Горшков» минулого року, коли проходив державне випробування в російській федерації і цей фрегат базуватиметься у Північному флоті», — зазначив він в ефірі телеканалу «Еспресо«.

Риженко зазначив, що ця ракета розташована у транспортному контейнері. У свою чергу він може підходити під пускову установку фрегата типу «Адмірал Григорович», який окупанти використовують для ударів по Україні.

Також ракети «Циркон» можуть завантажуватися на кораблі, що вже є у росіян, і корвет типу «Буян». У той же час, невразливість цих ракет перед засобами ППО – сумнівна.

«Ця ракета нібито має дуже велику швидкість і ця швидкість не дозволяє, або значно зменшує можливості систем ППО перехоплювати їх. Тут також дуже багато питань, було виявлено два такі ймовірні пуски Україною – це Запоріжжя та Київ, де знайшли ці залишки ракети. Вони були випущені наприкінці минулого, на початку цього року за лейблом. Знову ж таки, це поодинокі позиції. Ніхто не знає, скільки таких ракет взагалі і наскільки вони ефективні», – резюмував він.

3M22 «Циркон» — російська гіперзвукова протикорабельна ракета.

Прийнято на озброєння 4 січня 2023 року.

Цією ракетою планується замінити важку протикорабельну ракету П-700 «Граніт». Передбачається, що носіями ракети стануть ТАРКР проекту 1144 та АПЛ проекту 949А Антей

Приблизні тактико-технічні характеристики:

  • дальність: дані у різних джерел відрізняються — близько 450 км, 600 км, більше 1000 км;
  • довжина: 8-9,5 м (на підставі габаритів пускової установки 3С14 і ракет, що також запускаються з неї (не відповідає вимогам доопрацювання ПУ 3С14 для пуску ракети));
  • швидкість: 8M;
  • вага бойової частини: 300–400 кг.

Нагадаємо, 7 лютого уламки ракети впали у Дніпровському районі Києвабіля лінії електропередач. Малоймовірно, що така зброя була використана проти звичайної ЛЕП, тому залишаються два варіанти: або ракета збилася з курсу, або її збили.

Джерело informer

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше