Реабілітація після лазерного видалення вен

Варикозне розширення вен пов’язане з патологічною зміною судин внаслідок порушення кровообігу та їх закупорки. Головною причиною розвитку цього захворювання є спадкова схильність, але є й інші фактори, що провокують.

Лікуванням захворювань нижніх кінцівок займається флеболог чи судинний хірург Барабой Костянтин Вікторович, який працює у приватному медичному центрі Києва. Він застосовує на практиці успішні сучасні мініінвазивні лікувальні методики.

Причини розвитку варикозу та його лікування

Основним фактором розвитку варикозу є генетична схильність, але є і провокуючі:

  • недостатня фізична активність;
  • деякі професійні види спорту;
  • сидяча робота;
  • постійні фізичні навантаження;
  • вагітність;
  • вікові зміни;
  • зайва вага;
  • гормональні збої та ін.

На консультації досвідчений флеболог у м Київ проведе огляд та призначить обстеження. Це аналізи сечі/крові у лабораторії та доплерографія (ультразвукова діагностика). За результатами поставить точний діагноз, визначить стан судин та ступінь їх ураження, підбере ефективний план для індивідуального лікування.

Якщо консервативна терапія не допомогла, призначається оперативне втручання. Сьогодні флебологи використовують малоінвазивні способи лікування, серед яких і ендовазальна лазерна коагуляція.

Особливості реабілітації після лазерного видалення вен

ЕВЛК полягає у застосуванні сучасного лазерного обладнання. Вона відноситься до малоінвазивного способу лікування, для якого характерна безпека та малотравматичність, швидке відновлення після амбулаторного проведення процедури.

Після лазерної коагуляції на ноги надягають компресійний трикотаж (спеціальні еластичні панчохи). На місцях великих судин накладають латексні подушечки або валики. Після коагуляції пацієнт повинен здійснити пішу прогулянку у спокійному темпі протягом 40 хвилин (це приблизно 5 км). У першу добу панчохи не знімають, потім їх носять лише вдень.

У перші кілька днів після коагуляції необхідно ходити пішки на свіжому повітрі щонайменше одну годину. Жінкам слід відмовитися від взуття на підборах. Контрольний огляд проводиться флебологом через добу після ЕВЛК.

Протягом двох тижнів після лазерної коагуляції необхідно дотримуватись таких лікарських рекомендацій – ходити пішки щодня призначений час, носити компресійний трикотаж, обмежити важкі фізичні навантаження, відмовитися тимчасово від гарячої ванни та відвідування сауни, тривалого перебування в положенні сидячи або стоячи.

Через два тижні після коагуляції судинний хірург за показаннями визначає необхідність подальшого носіння компресійного трикотажу. Наступне відвідування флеболога після ЕВЛК у 3, 6 та 12 місяців для контрольного огляду. Це малоінвазивна методика, що успішно застосовується у флебології для ефективного лікування варикозної хвороби.

****

Увага! Інформація в цій статті носить виключно інформаційний характер. Для визначення діагнозу та методитики лікування зверніться до лікаря. Будь ласка, не використовуйте інформацію викладену тут для самолікування. Ви можете зашкодити собі!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше